Kurucumuz
Uğur Akkuş

Temeli 1962 yılında medeniyetler merkezi Mardin’de bulunan kapalı çarşıda atılan ticari girişim, 70 ’ler sonunda Kuveyt ’te kurulan Binsabt General Tarding Co. Ortaklığı ile başta Suudi Arabistan ve Irak olmak üzere tüm Arap alemine kumaş, çadır ve tekstil ihracatı yaparak büyümüştür. Bu ticari faaliyet ve birikimin 4. kuşakta bir çatı altında toplanmasıyla doğan A&S Yatırım Holding, tüm ticari şirketlerin ve girişimlerin bir arada toplandığı yatırım şirketidir. A &S Yatırım Holding bünyesinde, Gayrimenkul – İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim, Medya ve Perakendeciliğin olduğu, başkan Uğur Akkuş’un temelini attığı, kuşaktan kuşağa aktarılan ticari bilgi birikimiyle 4 ülkede 18 şirketin toplamından oluşmuş, yabancı ortaklı bir Türk şirketidir.

A&S Yatırım Holding ’in kurucu başkanı Uğur Akkuş, kuşaktan kuşağa gelen ticari bilgi birikiminin yetiştirdiği 3. kuşak ticaret insanıdır.
1981 yılında medeniyet ve uygarlığın merkezi olan istanbul'da  dünyaya gelmiştir.Eğitimine Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde başlamış, Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi’nde devam etmek suretiyle üniversite hayatına ara vermiş ve ticarete atılmıştır. Dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği görevinde bulunmuş, KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.2022 Yılında SOAD ( State Of The African Diaspora )Amerika  başkanı olarak seçilerek ,başkanlık görevine atanmıştır .2020 -2021 yıllarında üst üste 2 sene Türkiyenin 40 yaş altı En iyi Ceo'su ödülünü almıştır.2022 yılında Türkiyenin En iyi iş adamı ve en iyi ceosu seçilerek iki ödüle birden layık görülmüştür."Süper Güç Türkiye"isminde ekonomi kitabı kaleme almış bu kitap iş-ekonomi dalında Best seller (en çok satan kitap )olmuştur. İyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir.