AIRFRAME

Certificate of Airworthiness: June 2004
Entry Into Service: March 2005
Certification: FAR Part 91
Total Time Since New: 4,833 Hours
Total Landings Since New: 1,490
Program Coverage: Enrolled on Smart Parts Plus
Maintenance Tracking: CAMP


ENGINES

Manufacturer: Rolls Royce
Model: BR700-710A2-20
ENGINE 1 (LEFT) ENGINE 2 (RIGHT)
Serial Number: 12402 12401
Total Time Since New: 4,789 Hours 4,833 Hours
Program Coverage: Enrolled on Rolls Royce Corporate Care


APU

Manufacturer: Honeywell
Model: RE220 (GX)
Serial Number: P-252
Total Time Since New: 3,487 Hours
Program Coverage: Enrolled on Honeywell MSP

Ana unsurlar

  • The Bombardier Global 5000 gelişmiş kanat tasarımı, dinlendirici ve pürüzsüz bir uçuşla sonuçlanır.
  • The Global 5000, yeniden tasarlanmış iç tasarımı ve en yakın rakibinden daha fazla alana sahip olan geniş kabin boyutu sayesinde maksimum konfor sunar.
  • Ka-bant teknolojisi, her zaman bağlı olmanızı sağlar.
  • Bagaj bölmesi Global 5000’e kabinden erişilebilir ve uçuş boyunca eşyaları güvenli bir şekilde almanıza olanak tanır.
  • En son teknoloji ve tasarım sayesinde en gelişmiş ve güvenilir uçuş deneyimine ulaşın.
  • The Global 5000 şu anda Aspen'den London City Havaalanı'na ve London City Havalimanı'ndan New York'a hız rekorlarını elinde tutuyor. 

Bombardier Global 5000 Performansı

Arkaya monte edilmiş iki Rolls-Royce BR710A2-20 turbofan motor, Global 5000 Her motor 14,750 lb'ye kadar itme kuvveti üretir. Bu, Global 5000 fitte 6,476 fitte kalkacak ve sadece 2,236 fitte (minimum) inecek.
Bombardier yaptı Global 5000, yakıt ikmali yapmadan 6,000 Deniz Miline (6,904 Mil / 11,112 KM) kadar uçabilir. Ayrıca, Global 5000, 516'da seyir yapabilir knots ve maksimum 51,000 fit yüksekliğe ulaşın.
Bombardier Global 6000 İç
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Global 5000,iyi donanımlı bir iç mekana sahiptir. İç mekan, size bir iş jetinden mümkün olan en yumuşak, en ferahlatıcı ve üretken deneyimi sunmak için tasarlandı.
Sınıfının en geniş kabini sayesinde, en yakın rakibinden daha fazla alan sunulmaktadır. İçinde Bombardierkendi kelimeleri; “Olağanüstü genişlik, daha yüksek kolçaklar ve kusursuz şekillendirilmiş sırt dayamasıyla yeni koltuklar, uzun mesafeli yolculuklar için ideal şekilde uygun olan, yolcuların keyifli ve davetkar bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyor. Çalışmak, dinlenmek veya oyun oynamak istediğinizde, bu olağanüstü iç mekanda arkanıza yaslanıp zaman geçip gidecek. "
Mutfakta parke döşeme, insan vücuduna göre şekillendirilmiş koltuklar ve zarif tasarımlı çizgiler bulunuyor. Öne çıkan BombardierKabin yönetim sistemi, tüm kabini parmak uçlarınızla kontrol edebilirsiniz. Ultra hızlı ve sezgisel ortam bölmesi, TV monitörlerinde film izlemenize, canlı yayın yapmanıza ve belgeleri görüntülemenize olanak tanır.
 
Bombardier Global 5000 İç Mekan Devam Ediyor
Bombardier hatta kabin yönetim sistemini mobil cihazınızdan (iOS ve Android) kontrol edilebilecek şekilde geliştirdi. Yerleşik ortam bölmesi, oyun konsolları, Blu-ray oynatıcılar ve dijital ortam oynatıcılar gibi bir dizi cihazı bağlamanıza olanak tanır.
5000, Ka-band teknolojisine dayalı olarak dünya çapında mevcut en hızlı uçak içi internet bağlantısına sahiptir. Video konferanslara katılın, film izleyin ve hatta çevrimiçi oyun oynayın. Bombardier çeşitli veri paketleri sunar. Bu paketler, ihtiyaçlarınız için doğru hızı bulmanızı sağlar. Ka-bant teknolojisi, havadaki en hızlı teknolojidir (15 Mbps'ye kadar). Ek olarak, Ka-bandı en iyi kapsama alanını ve güvenilirliği sağlar.
Uçağın arkasında, kamarayı bulacaksınız. Bu, bol miktarda doğal ışık sağlayan büyük pencerelerle "huzur duygusu" ekler. Kamarada tam yataklı bir divan, geniş bir gardırop, bağımsız sıcaklık kontrolü ve tuvalet alanı bulunmaktadır.
Uzun bir uçuşta bulutların üzerinde uçarken, iyi beslenmeniz zorunludur. Büyük tam donanımlı mutfak bunu garanti eder. Önemli depolama kapasitesi ve geniş çalışma yüzeyleri, daha fazla yemek kapasitesi sağlar.
Son olarak, mürettebatınızın her zaman en iyi performansı gösterdiğinden emin olun. Özel bir mürettebat dinlenme alanı bununla ilgilenecektir.


Pilot kabini

Beklediğiniz gibi Bombardier, Global 5000, en yeni ve en büyük teknolojiye sahiptir.
The Global 5000, devrim niteliğindeki Bombardier Görüş uçuş güvertesi. Hak talebinde bulunan Bombardier “iş havacılığının en gelişmiş havacılık paketi” olmak. Nihai ergonomi ve estetik, pilotlara olağanüstü konfor ve kontrol sağlar.
Sentetik görüş sistemi ve MultiScan hava durumu radarı gibi özellikler durumsal farkındalığı artırmaya yardımcı olur. Pilot iş yükünü azaltarak, daha güvenli ve verimli bir uçuşun keyfini çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.
Doğal olarak, Bombardier kokpite de yüksek standartlarda iç tasarım uyguladı. Çift dikişli deri, fırçalanmış metalik kontroller ve karbon fiber vurgulara sahip kokpit tasarımı, kabinin geri kalanıyla kusursuz bir uyum sağlar.